• TEKİRDAĞ TRAC ŞUBESİ - YM1KT
    • TEKİRDAĞ TRAC ŞUBESİ - YM1KT
Üyelik Girişi
RÖLE BİLGİLERİMİZ
QRZ SEARCH
QRZ callsign lookup
Callsign lookups provided by qrz.com
Aidat Borcu Sorgulama
Takvim
DX TAKİP
DEPREM FARKINDALIK SEMİNERİ VE TEMEL SAHA UYGULAMALARI

Deprem Farkındalık Semineri ve Temel Saha Uygulamaları Programı Düzenlendi

      Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığı ve Namık Kemal Üniversitesi Rektörlüğü ev sahipliğinde Deprem Farkındalık Semineri ve Temel Saha Uygulamaları Programı düzenlendi.

      1-7 Mart Deprem Haftası kapsamında AFAD, Türk Kızılayı, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Tekirdağ Acil Durum Arama ve Kurtarma Derneği (AKE59), Acil Müdahale Ekibi (MAG AME), Türkiye Radyo Amatörleri Cemiyeti (TRAC) paydaşlığında Namık Kemal Üniversitesi Dekanlık Konferans Salonunda düzenlenen seminerde konuşma yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Deprem Haftası'nda düzenlenen bu seminerde sizlerle beraber olmanın mutluluğu içerisindeyim. 93 yıldır Tekirdağ dediğimiz merkezin adı Süleymanpaşa oldu. Büyükşehir olduktan sonra 11 ilçesi oldu, köyler mahalle oldu. Şarköy'den Saray'a kadar 11 ilçesini içine alan ve 260.500 binası olan bir büyükşehir oldu. Tekirdağ'ın en büyük özelliği deprem kuşağı içerisinde olan büyükşehirlerden bir tanesi olmasıdır. Bugün İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğümüz Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve özellikle Namık Kemal üniversitesi Rektörüme çok teşekkür ediyorum. 17 Ağustos 1999 depremi hepimizin kafasında soru işaretlerinin oluşmasına neden oldu. Hepimizin ne ile yaşamakta olduğunu bize öğretti. Hepimiz deprem gerçeği ile yaşamak zorundayız. 1-7 Mart Deprem Haftası olması nedeniyle bu konu bir kere daha gündeme geliyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi kurulduktan sonra oluşturduğumuz Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanlığımız tarafından oldukça etkin çalışmalar yapıldı. Kurumlarla beraber çalışarak Tekirdağ'ın olası bir depremde en az hasarla atlatılması için neler yapılması gerektiği konuşuldu. Ben depremsiz ve afetsiz günler diliyorum.” Dedi.

      Gün boyunca süren programda Deprem Risk Yönetimi ve Kentsel İyileştirme Dairesi Başkanı Jeofizik Yüksek Mühendisi Sevim Avcı Yener, Namık Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Sercan Bıçakçı ve Namık Kemal Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Acil yardım ve Afet Yönetimi Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nurcan Bıçakçı konu ile ilgili konuşma gerçekleştirdi. Temel Saha Uygulamaları kapsamında ise temel arama kurtarma, depremde amatör telsizcilik uygulamaları ve deprem simülasyon tırı ile katılımcılar bilgilendirildi.
  
1076 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOLAR CONDITION
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam6
Toplam Ziyaret97007
Hava Durumu
Solar-Terrestrial Data