• TEKİRDAĞ TRAC ŞUBESİ - YM1KT
  • TEKİRDAĞ TRAC ŞUBESİ - YM1KT
Üyelik Girişi
RÖLE BİLGİLERİMİZ
QRZ SEARCH
QRZ callsign lookup
Callsign lookups provided by qrz.com
Aidat Borcu Sorgulama
Takvim
DX TAKİP
2018 YILI İKİNCİ DÖNEM AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI İÇİN BAŞVURULAR BAŞLAMIŞTIR.

2018 Yılı Amatör Telsizcilik Sınavının ikincisi 28 Ekim 2018 Pazar günü Saat 14.00’da yapılacaktır.

Amatör Telsizcilik Sınav başvuru ve sınav giriş ücreti ödemeleri 12 Ekim 2018 günü mesai bitiminde sona erecektir. Başvurusu kabul edilen adayların sınav giriş belgeleri sınav tarihinde salon girişlerinde verilecektir.

AMATÖR TELSİZCİLİK SORU BANKASINA ULAŞMAK İÇİN TIKLAYINIZ.

A) AMATÖR TELSİZCİLİK SINAVI BAŞVURU KOŞULLARI;

 • Sınavın yapılacağı yer ve salon adresleri sınavın yapılacağı tarihten en az 10 gün önce KEGM Websayfasından duyurulacaktır.

B) SINAVIN YAPILACAĞI İLLER;

 • Amatör Telsizcilik sınavı 28 Ekim 2018 Pazar günü Ankara, Antalya, Bartın, Bursa, Çanakkale, Denizli, Elazığ, Erzurum, Gaziantep, İstanbul Anadolu Yakası, İstanbul Avrupa Yakası, İzmir, Kayseri, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, Tekirdağ ve Trabzon illerinde yapılacaktır.

C) SINAV BAŞVURU KOŞULLARI;

 • Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belgelendirme Yönetmeliğinin 12 nci Maddesine göre;

MADDE 12

(1) Amatör telsizcilik sınavı için başvuruda bulunacakların on iki yaşından büyük ve temyiz kudretine sahip olması zorunludur.

(2) Sınav başvuruları sınav tarihinden on iş günü öncesine kadar kabul edilir. Müracaatçılar A/B sınıfıveya C Sınıfı amatör telsizcilik belgesinden biri için sınav tercihi yaparlar.

(3) Amatör Telsizcilik Sınav başvuruları KEGM Web sayfası üzerinden e-devlet şifresi ile (On Line Başvuru İçin tıklayınız.) veya e-devlet kapısından elektronik ortamda yapılır. On iki yaşını doldurup on altı yaşından gün almamış adaylar, KEGM Web sayfasından temin edecekleri (posta ile başvuru formu içintıklayınız.) başvuru formlarını doldurarak şahsen veya posta yoluyla başvuru yapabilirler.

(4) Sınav başvurusu, e-devlet üzerinden yapılan müracaat başvuru tarihi olarak kabul edilir. Başvuru formunun teslim edildiği ya da ulaştığı tarih başvuru tarihi olarak kabul edilir. Posta veya dernekler aracılığıyla yapılan müracaatlarda yaşanan gecikmeler kabul edilmez.

(5) Müracaatçılar, sınava girecekleri yer olarak başvuru formunda belirtilen bölgelerden birini tercih ederler.

(6) Başvuruların değerlendirilmesi neticesinde sınava girme hakkı kazanan adaylara sınav giriş belgesi verilir ve sınava girme hakkı kazanan adayların listesi KEGM web sayfasında ilan edilir. Kabul edilmeyen başvurular gerekçeleri ile müracaatçılara bildirilir.

 • Amatör Telsizcilik Sınavını Yapma ve Belge Verilmesi Hizmeti Yönetmeliğinin 16 ncı Maddesinin, 8 incibendine göre Haberleşme, Elektrik, Elektronik ve Fizik dallarından birinden en az lisans düzeyinde yükseköğrenim görmüş olan adaylar, teknik konulardan sınava tabi tutulmazlar.
 • Yukarıda belirtilen bölümlerden birisini bitiren adaylar sınav başvuru formu ekinde bunu belgelemeleri gerekmektedir. KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda olan müracaatlarda belge, Scanner’dan taratılarak, posta ile müracaatlarda ise adrese gönderilecektir.
 • KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar vesikalık resimlerini Scanner’dan taratarak, Posta yolu ile sınav başvurusu yapan adaylar ise bir adet vesikalık resimlerini adrese göndereceklerdir.
 • KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından elektronik ortamda başvuru yapan adaylar “ön kayıt işleminiz tamamlanmıştır” İbaresinden sonra, sınav giriş ücretini TC kimlik numarası ile vakıflar bankası şubelerinden herhangi birine yatıracaklar, bu işlemden sonra adaylara sınav başvurularının Kabul veya Ret edildiğine dair e-mail ve/veya SMS ile bilgi mesajı gönderilecektir. Posta ile müracaat edecek adaylar ise KEGM Web sayfasından temin edecekleri başvuru formunu doldurmaları, söz konusu formu postaya vermeden önce sınav giriş ücretini ödemek için, KEGM ile irtibat kurarak kayıt numarası almaları ve herhangi bir Vakıflar Bankası şubesine TC kimlik numarasını belirterek, sınava giriş ücretini ödemeleri, başvuru formu ile ödendi makbuzunu aşağıdaki adrese göndermeleri gerekmektedir.
 • Sınav giriş ücreti öğrenci ve engelliler için 20 TL
 • Şehit eş ve çocukları ile gazi, eş ve çocukları sınav ücretinden muaftır.
 • Diğer adaylar için sınav giriş ücreti 40 TL dır.

Not: Şehit eşi ve çocukları, Gazi, eşi ve çocukları ile engelli ve öğrenciler durumlarını belirten belgeleri Elektronik ortamda yapılan müracaatlarda Scanner’dan taratılarak KEGM Web sayfası üzerinden veya e-devlet kapısından, posta ile yapılan müracaatlarda ise adrese göndereceklerdir.

ADRES;

Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü Seyir ve Haberleşme Dairesi Başkanlığı, Telsiz İşletme Müdürlüğü Ruhsat ve Amatör Telsizcilik Şube Müdürlüğü  Beşyol Mah. İnönü cad. No:3/1  34295 Sefaköy/İSTANBUL

İRTİBAT BİLGİLERİ;

TEL:  0212 580 98 98 (133) / 0216 531 40 00  (5133-5145-5141)

FAX: 0212 579 76 25  E-MAİL: amatortelsiz@kiyiemniyeti.gov.tr

  
544 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOLAR CONDITION
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi2
Bugün Toplam38
Toplam Ziyaret63611
Hava Durumu
Solar-Terrestrial Data