• TEKİRDAĞ TRAC ŞUBESİ - YM1KT
    • TEKİRDAĞ TRAC ŞUBESİ - YM1KT
Üyelik Girişi
RÖLE BİLGİLERİMİZ
QRZ SEARCH
QRZ callsign lookup
Callsign lookups provided by qrz.com
Aidat Borcu Sorgulama
Takvim
DX TAKİP
YM1KT MARMARA NET TEKRAR AKTİF OLUYOR!


Değerli radyo amatörü arkadaşlarımız 2004-2005 yılları arasında Tekirdağ 145.600  R0 rölesi üzerinden Trac Çanakkale ve Trac Tekirdağ Şubeleri ortak çalışmasıyla gerçekleştirmiş olduğumuz MARMARA NET etkinliğini tekrardan aktif etmeyi düşünmekteyiz.

TARİH:

27 şubat 2020 tarihinde başlayacak olan bu etkinlik kış dönemi olarak her Perşembe akşamı  21.00-21.30 saatleri arasında gerçekleşecek 

 İŞLEYİŞ 

önceden belirlenmiş bir net kontrol operatörünün’’dinlemede olan bütün istasyonlara iyi akşamlar,burası YM1KT Marmara net operatörü …………..bugün ……………….. bu akşam ki  Marmara net’i başlatıyorum anonsuyla başlar; sonrasında net’e katılan istasyonların çağrı işareti, operatör adı ve çıkış mevki cihaz türü ve çıkış gücü söylemesi ve sorumlu operatörün alındı teyidi ve katılanları log’a kayıt etmesiyle devam edecek. amacımız belirli bir saatte belirli bir frekansta en çok istasyonu toplamaktan çok, amatör telsizci arkadaşları bulundukları mevkilerden Tekirdağ 600 rölesine ulaşıp ulaşamadıklarını test etmelerini sağlamak,amatör telsizcilikle ilgili gelişmelerden ve aktivitelerden haberdar etmektir.

TRAC  TEKİRDAĞ ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

  
839 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOLAR CONDITION
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam26
Toplam Ziyaret99199
Hava Durumu
Solar-Terrestrial Data