• TEKİRDAĞ TRAC ŞUBESİ - YM1KT
    • TEKİRDAĞ TRAC ŞUBESİ - YM1KT
Üyelik Girişi
RÖLE BİLGİLERİMİZ
QRZ SEARCH
QRZ callsign lookup
Callsign lookups provided by qrz.com
Aidat Borcu Sorgulama
Takvim
DX TAKİP
20. YM1KT GELENEKSEL TEKİRDAĞ FIELD DAY ETKİNLİĞİ 11-12 HAZİRAN 2022 TARİHİNDE YAPILACAKTIR.
TRAC TÜRKİYE RADYO AMATÖRLERİ CEMİYETİ 
TEKİRDAĞ ŞUBESİNDEN DUYURU
    20. YM1KT GELENEKSEL TEKİRDAĞ FIELD DAY ETKİNLİĞİ 
 11-12 HAZİRAN 2022 TARİHİNDE YAPILACAKTIR. 

         TRAC Tekirdağ şubesi yönetim kurulu üyeleri olarak bu yıl 20’ncisini düzenleyeceğimiz geleneksel FIELD DAY etkinliğimizi gecmiste bizleri yalniz birakmayan ve yakin zamanda ebediyete ugurladigimiz sevgili abimiz TA2SO/SK Sükrü DOĞAN’a ithaf ederek  her yıl olduğu gibi bütün Amatör telsizcilere ve Amatör telsizciliği merak edenlere genel çağrımızdır. Amacımız, Radyo amatörlerini ve meraklılarını bir araya getirmek, bilgi paylaşımı sağlamak, kurulan istasyonlar üzerinden her sınıf radyo amatörü ve radyo amatörlüğüne hevesli arkadaşlarımızı mümkün olan bütün frekanslarda ve mod türlerinde görüşmeler yaptırarak pratik kazanmalarını sağlamaktır. Faaliyetimiz sadece bununla kalmayıp eğer gönüllü arkadaşlarımız olursa radyo amatörlerini ilgilendiren konularda sunum, konferans yada örnekleme usulü pratik uygulamalar konusunda da tarafımızdan destek sağlanacaktır. bunlar en basitinden bir konektörün anten kablosuna nasıl bağlanacağından tutunda ,yeni çıkan bir log programın nasıl işletileceği yada daha önceden imal etmiş olduğumuz (home made)her türlü Amatör telsizcilik ekipmanının sergilenmesi şeklinde de olacaktır.

Her yıl olduğu gibi gelen radyo amatörlerinin ve firmaların katılımı ile  bit pazarı ve satış stantları kurularak amatör telsiz ekipmanlarının uygun fiyatla temini sağlanacaktır. 

Faaliyetin yapılacağı TEKİRDAĞ ATATÜRK KENT ORMANI piknik alanı İstanbul istikametinden Tekirdağ’a giriş yönünde sağ tarafındadır. işletmesi Namık Kemal üniversitesine geçtikten sonra gerekli tadilatlar yapılarak yenilenmiştir. Su, tuvalet problemi yoktur ancak mangal yakmak için belirli yerler tahsis edilmiştir. 

Uzun yoldan gelen değerli misafirlerimiz bir günlük etkinliğimizde geri dönüş trafiğini hesaplayarak,  etkinliğimizde kısıtlı zaman geçirmek zorunda kalmaktadırlar. Bu sebeple birlikte daha uzun vakit geçirmek için  11 Haziran cumartesi akşamı kamp kurup hafta sonunu birlikte geçirmeyi ve uzun sohbetlere zaman bırakmayı düşündük. Katılımcıların solar sistem, akü ve jeneratör sistemlerini çadır uyku tulumu sağlık seti kamp masa sandalye vs. getirmeleri önemle duyurulur

yiyecek ihtiyacı,12 Haziran Pazar günü için önceden anlaştığımız catering firmasının faaliyet alanında ızgara yakması ve isteğe göre Tekirdağ köftesi yada Tavuk ızgara ,salata, tatlı meşrubat servisiyle sağlanmakta ,çay kahve ihtiyacı da elektrikli semaver ile gün boyu giderilmektedir. Field day alanına hemen 500 m yakınında büyük bir alışveriş merkezide bulunmaktadır. Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak ya da öneride bulunmak isteyen arkadaşlar için yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızın telefonları aşağıda olduğu gibidir. Saygılarımızla.

BAŞKAN:TA1IUY TAMER İŞGEN

SEKRETER:ALPEREN ÇAVUŞLU

SAYMAN :CEM DOĞRU

VHF RÖLE FREKANSIMIZ 145.600 MHZ TON:77

UHF FREKANSIMI 439.425 MHZ  TON 77

 SİMPLEKS FREKANS :145.425 MHZ

 2014 YILI TA2SO/SK Şükrü DOĞAN fieldday etkinlik alanı
  
702 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
SOLAR CONDITION
Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi1
Bugün Toplam25
Toplam Ziyaret101632
Hava Durumu
Solar-Terrestrial Data